Inspiracje zakupowe

WIOSENNE PORZĄDKI

Sklep DELHAN.PL •

W powietrzu czuć już zapach wiosny. Słońce jest coraz wyżej na horyzoncie, a za okna słychać powoli śpiew ptaków. Już za chwilę wszystko obudzi się z zimowego snu, a my dostaniemy zastrzyk energii i chęci do działania 🙂


Dlatego już teraz zaplanuj sobie wiosenne porządki w swoim domu! Od czego zacząć?


Zanim rzucisz się w wir sprzątania, usiądź spokojnie z filiżanką kawy i dokładnie rozpisz to co chcesz wykonać. Okazuje się, że sprzątanie idzie lepiej, kiedy krok po kroku zaplanujemy sobie swoją pracę. Nie musisz wszystkiego sprzątać w jeden dzień, ale grunt, aby systematycznie działać wg planu.


Najlepiej podzielić sobie pracę względem pomieszczeń: kuchnia, łazienka, salon, pokoje.

W każdym z tych miejsc szczegółowo rozpisać pracę jaką mamy w planach wykonać.


Kuchnia wymaga umycia szafek wewnątrz i na zewnątrz, segregacji produktów, wyrzucenia przeterminowanych produktów. Wyczyszczenia lodówki, zmywarki, kuchenki, mikrofalówki i całej armatury kuchennej. Najlepiej odtłuścić całą powierzchnię. Umycie śmietników, bo w nich kłębią się niepotrzebne zarazki i bakterie. Pozostaje na koniec umycie okien i podłogi.

Sklep DELHAN.PL •

Salon, czyli serce każdego mieszkania wymaga szczególnego potraktowania. Pracę rozpocznij od uporządkowania wszystkich rzeczy z szafy i szuflad. Wyrzuć stare poniszczone rzeczy, oddaj te w których nie chodzisz dłużej niż 2 lata, sprzedaj te które mogą mieć jeszcze drugie życie. Poukładaj książki na regałach i wymyj szkła za witryny. Odkurz trudno dostępne miejsca. Wytrzep dywany, wypierz sofę. Umyj okna, wypierz firany i zasłony, zawieś świeżę, niech słońce zagości w twoim mieszkaniu 😉 Podlej kwiaty i umyj podłogi. A na koniec zmień pościel na świeżą, niech jej zapach ukoi twoje myśli, kiedy będziesz kłaść się spać.


W ten sam sposób najlepiej potraktować każdy z pokój. A jeśli Twoje dzieci są na tyle duże, aby samemu sprzątnąć swoje pokoje, powiedz im co mają robić i później koordynuj ich pracę.


Pozostaje do wysprzątania łazienka. Z pozoru może wydawać się najmniej uciążliwym pomieszczeniem do sprzątania, ponieważ na co dzień trzymamy w niej porządek, ale z uwagi na częste korzystanie warto wejść głębiej. Uporządkowanie rzeczy w szafkach i wymycie frontów, to na początek. Segregacja niepotrzebnych kosmetyków. Wymycie wanny lub prysznica, wyczyszczenie muszli klozetowej i umywalki. Wszystkie kafelki oraz lustra potrzebują przetarcia mokrą szmatką. Umyj okna i podłogi. Wymień ręczniki na nowe i wstaw pranie. Nie zapomnijmy o umyciu pralki, ona też potrzebuje być utrzymana w porządku, aby nie wydobywało się z niej nieprzyjemne zapachy.

Sklep DELHAN.PL •

Na naszej stronie internetowej znajdziesz wiele produktów niezbędnych do pomocy przy domowych porządkach. Ściereczki firmy Zwoltex idealnie się do tego nadają się do czyszczenia wszelkich powierzchni. Jest to jeden z najczęściej zakupionych produktów w naszym sklepie.

Warto zaopatrzyć się kolorowe plastikowe wiadra i miski. Mamy duży wybór mioteł i miotełek. Bardzo wygodne rękawiczki do wielokrotnego sprzątania, które ochronią nasze dłonie przed ciężkimi detergentami marki Vileda lub York. Do wiosennych porządków warto się przygotować za wcześniej i pamiętać, że każdą pracę jesteś wstanie wykonać jeśli podzielisz ją na małe odcinki 🙂


Wiosna tuż tuż, dlatego warto małymi krokami wnieść świeżość do swojego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *