Inspiracje zakupowe

LEGENDA O KOŃCU ŚWIATA I ZABAWIE DO BIAŁEGO RANA

Sklep DELHAN.PL •

Sylwester zbliża się wielkimi krokami. Czas pożegnać stary, a przywitać Nowy Rok.

Tradycją jest huczne świętowanie niemal na całym świecie, któremu towarzyszą liczne spotkania, toasty, bale, przyjęcia oraz pokaz fajerwerków.

Sklep DELHAN.PL •

Papież Sylwester i Smok.


Istnieje mit o laterańskim smoku Lewiatanie, który miał zgładzić świat. W 317 roku papież Sylwester I uwięził bestię w lochach Watykanu. Wiedźma Sybilla przepowiedziała, że w roku 1000 nastąpi koniec świata. Wierzono, że potwór wydostanie się z więzienia i zniszczy ziemię oraz niebo. Proroctwo miało dokonać się w ostatnią noc 999 roku. Mieszkańcy byli więc przekonani, że wróżba spełni się, a obecny na tamte czasy papież Sylwester II będzie tym, który uwolni smoka i doprowadzi do zagłady świata. W ostatni dzień wszyscy wyczekiwali znaków na niebie mających przynieść ból i śmierć. Kiedy wybiła północ, a smok nie pojawił się, wszyscy odetchneli z ulgą i zaczęli cieszyć się! Tańce i śpiewy trwały do białego rana. Ludzie wybiegli na ulicę, aby radować się i cieszyć się z ocalenia. Nowy Rok okazał się najszczęśliwszym dniem w ich życiu. Przepowiednia nie spełniła się! Papież Sylwester II udzielił błogosławieństwa na nowy rok i kolejne tysiąclecia. Od tamtej pory każdy ostatni dzień starego roku jest czasem radości i szalonej zabawy, a nazywamy go Sylwestrem, na cześć papieża Sylwestra II, który uratował świat przed zagładą.

A jak Sylwester obchodzimy dziś?

Jedni planują tą noc od miesięcy, inni spontanicznie decydują się na wspólne spotkanie, ale noc sylwestrowa jest wyjątkową okazją, do której warto się przygotować wcześniej! Jak to przeważnie wygląda Panowie zakładają eleganckie koszule, a Panie przygotowują swoje kreacje, upinają włosy, malują zalotnie oczy, chcą w tym dniu poczuć się naprawdę pięknie, bo przecież jaki Sylwester tak i cały rok!

Kluczem do udanej zabawy jest zgrane grono, pyszne jedzenie i dobre trunki. Towarzyszą temu noworoczne życzenia, toasty o północy, wystrzały petard i sztuczne ognie. Najlepiej aby szampan wystrzelił punktualnie o godzinie 24:00, ale najlepiej tak, aby na drugi dzień głowa nie bolała 😉 Witamy Nowy Rok z hukiem, bo wierzymy, jaki Sylwester i Nowy Rok, takie kolejne 12 miesięcy. Dlatego warto wejść w niego z uśmiechem i radością w sercu!

Sklep DELHAN.PL •

Mamy dla Was przednoworoczny prezent -30% na kieliszki i szampanówki marki Krosno, na hasło 'WIEDZMIN’. Niech zabawa trwa jak najdłużej!

Wybór jest naprawdę duży. Eleganckie szkło doskonale sprawdza się do serwowania trunków, wody, soku i innych zimnych napojów.

Sklep DELHAN.PL •

W naszym sklepie znaleźć można szeroki wachlarz kolekcji szkła Krosno: Basic, Pure, Krista, Avant-Garde, Venezia, X-Line, Chill, Harmony. W zależności od potrzeb i upodobań możesz wybrać szkło o różnych kształtach, niskie lub wysokie, smukłe lub pękate. Zachwycisz się jego wykonaniem. Błyszczące, przejrzyste szkło, stabilność podłoża, całość została zaprojektowana w taki sposób, aby pasować do każdego domu. Lubimy uniwersalność i ponadczasowość. Wybierając szkło marki Krosno do swojego domu dbasz o najwyższą jakość w dobrej cenie. Najczęściej kupowane są kieliszki do białego i czerwonego wina, prosecco, szklanki do napojów oraz do whisky.


Nie czekaj, promocja kończy się 15.01.2022.

Ostatniej nocy należy się bawić. Niech radość i szczęście dosięgnie każdego. Powodzenia i szczęśliwego Nowego Roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *