Inspiracje zakupowe

ANDRZEJKI DOMÓWKA CZY BAL !!!

Sklep DELHAN.PL •

Gdy wypowiemy trzy słowa klucz, wosk, wróżby jakie są Wasze pierwsze skojarzenia? Chyba każdy z nas pomyślał od razu Andrzejki.

To nieoficjalne święto przypada na noc z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię świętego Andrzeja, który jest patronem Szkocji, Grecji i Rosji. Kiedyś Andrzejki traktowano bardzo poważnie. Wróżby wykonywano w samotności i były one dostępne wyłącznie dla niezamężnych panien.  Z czasem stały się one doskonałą okazją do hucznego przyjęcia, gdzie nieodzowną częścią były przepowiednie przyszłości. Nie bez znaczenia jest zapewne też to, że jest to okres, który przypada tuż przed Adwentem. Aktualnie Andrzejki to niezobowiązująca zabawa dla kobiet, jak i mężczyzn w każdym wieku. Bal czy domówka? Tak naprawdę ważne, by ten dzień spędzić w miłym towarzystwie, a wróżby mogą być tu dodatkową atrakcją wieczoru.

W dobie pandemii koronawirusa część z nas zapewne zrezygnuje z uroczystych bali na rzecz imprez w gronie najbliższych znajomych. Andrzejki to świetny moment na urocze spotkanie przy pysznych potrawach i trunkach. Kunsztownie podane sprawią, że nawet zwykła czynność jak spożywanie wody czy innych napojów mogą nabrać charakteru.

W naszym sklepie znajdziecie Państwo szeroki wachlarz kolekcji szkła Krosno: Basic, Pure, Krista, Avant-Garde, Venezia, X-Line, Chill, Harmony. Specjalnie dedykowane do wszelkich rodzajów alkoholi: kieliszki do białego i czerwonego wina, wody, wódki, brandy, likieru, szampana, prosecco, martini, margarity czy innych drinków, a także szklanki do whisky i piwa. Uniwersalne wzornictwo sprawi, że każdy znajdzie dla siebie odpowiedni wariant i rodzaj szkła. Pięknie zdobione, ręcznie formowane czy automatycznie produkowane modele szkła, kieliszków i szklanek Krosno cechują się atrakcyjnym wyglądem, a także doskonałą ceną, wysokim standardem i funkcjonalnością.

Proponujemy również uzupełnienie stołu w dodatkowe ozdoby: talerze do ciasta, salaterki, patery czy karafki z wybranej kolekcji. To dobry sposób, aby zaserwować słodkie czy zdrowe przekąski dla naszych gości. Zastosowanie takich naczyń jest bardzo szerokie, dlatego na pewno przydadzą się w każdym domu, nie tylko od święta.

Wzornictwo szkła Krosno jest ponadczasowe co sprawia, że na pewno znajdziemy dla siebie odpowiedni model, a inwestycja w idealnie przejrzyste szkło to doskonały sposób na upiększenie domu. Zakup na pewno będzie należał do udanych!

Pomiędzy ucztą warto wrócić do znanych wróżb np. lania wosku, przestawiania butów czy obierek z jabłek. W dawnych czasach do najpopularniejszej wróżby andrzejkowej zamiast wosku stosowano ołów, który uważano za symbol trwałego i nierozerwalnego związku. Dziś korzystamy wyłącznie z wosku ze stopionej świecy przelewając go przez dziurkę od klucza do miski z wodą. Podobno wróżby w wigilię św. Andrzeja sprawdzają się, szczególnie te miłosne. Zdecydowanie nie podchodzimy teraz do nich tak na poważnie jak w dawnych czasach, ale wieczór wróżb może być ciekawym spędzeniem czasu, a także chwilą do śmiechu i radości, który tak bardzo potrzebny jest nam w obecnych czasach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *