Wiosenne porządki

Wiosenne porządki

W powietrzu czuć już zapach wiosny. Słońce jest coraz wyżej na horyzoncie, a za okna słychać powoli śpiew ptaków. Już za chwilę wszystko obudzi się z zimowego snu, a my dostaniemy zastrzyk energii i chęci do działania :)


Dlatego już teraz zaplanuj sobie wiosenne porządki w swoim domu! Od czego zacząć?


Zanim rzucisz się w wir sprzątania, usiądź spokojnie z filiżanką kawy i dokładnie rozpisz to co chcesz wykonać. Okazuje się, że sprzątanie idzie lepiej, kiedy krok po kroku zaplanujemy sobie swoją pracę. Nie musisz wszystkiego sprzątać w jeden dzień, ale grunt, aby systematycznie działać wg planu.


Najlepiej podzielić sobie pracę względem pomieszczeń: kuchnia, łazienka, salon, pokoje.

W każdym z tych miejsc szczegółowo rozpisać pracę jaką mamy w planach wykonać.


Kuchnia wymaga umycia szafek wewnątrz i na zewnątrz, segregacji produktów, wyrzucenia przeterminowanych produktów. Wyczyszczenia lodówki, zmywarki, kuchenki, mikrofalówki i całej armatury kuchennej. Najlepiej odtłuścić całą powierzchnię. Umycie śmietników, bo w nich kłębią się niepotrzebne zarazki i bakterie. Pozostaje na koniec umycie okien i podłogi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Salon, czyli serce każdego mieszkania wymaga szczególnego potraktowania. Pracę rozpocznij od uporządkowania wszystkich rzeczy z szafy i szuflad. Wyrzuć stare poniszczone rzeczy, oddaj te w których nie chodzisz dłużej niż 2 lata, sprzedaj te które mogą mieć jeszcze drugie życie. Poukładaj książki na regałach i wymyj szkła za witryny. Odkurz trudno dostępne miejsca. Wytrzep dywany, wypierz sofę. Umyj okna, wypierz firany i zasłony, zawieś świeżę, niech słońce zagości w twoim mieszkaniu ;) Podlej kwiaty i umyj podłogi. A na koniec zmień pościel na świeżą, niech jej zapach ukoi twoje myśli, kiedy będziesz kłaść się spać.


W ten sam sposób najlepiej potraktować każdy z pokój. A jeśli Twoje dzieci są na tyle duże, aby samemu sprzątnąć swoje pokoje, powiedz im co mają robić i później koordynuj ich pracę.


Pozostaje do wysprzątania łazienka. Z pozoru może wydawać się najmniej uciążliwym pomieszczeniem do sprzątania, ponieważ na co dzień trzymamy w niej porządek, ale z uwagi na częste korzystanie warto wejść głębiej. Uporządkowanie rzeczy w szafkach i wymycie frontów, to na początek. Segregacja niepotrzebnych kosmetyków. Wymycie wanny lub prysznica, wyczyszczenie muszli klozetowej i umywalki. Wszystkie kafelki oraz lustra potrzebują przetarcia mokrą szmatką. Umyj okna i podłogi. Wymień ręczniki na nowe i wstaw pranie. Nie zapomnijmy o umyciu pralki, ona też potrzebuje być utrzymana w porządku, aby nie wydobywało się z niej nieprzyjemne zapachy.


 

Na naszej stronie internetowej znajdziesz wiele produktów niezbędnych do pomocy przy domowych porządkach. Ściereczki firmy Zwoltex idealnie się do tego nadają się do czyszczenia wszelkich powierzchni. Jest to jeden z najczęściej zakupionych produktów w naszym sklepie.

 

Warto zaopatrzyć się kolorowe plastikowe wiadra i miski. Mamy duży wybór mioteł i miotełek. Bardzo wygodne rękawiczki do wielokrotnego sprzątania, które ochronią nasze dłonie przed ciężkimi detergentami marki Vileda lub York. Do wiosennych porządków warto się przygotować za wcześniej i pamiętać, że każdą pracę jesteś wstanie wykonać jeśli podzielisz ją na małe odcinki :)

 


Wiosna tuż tuż, dlatego warto małymi krokami wnieść świeżość do swojego domu.