1. Legenda o końcu świata i zabawie do białego rana

  Kluczem do udanej zabawy jest zgrane grono, pyszne jedzenie i dobre trunki. Towarzyszą temu noworoczne życzenia, toasty o północy, wystrzały petard i sztuczne ognie. Najlepiej aby szampan wystrzelił punktualnie o godzinie 24:00, ale najlepiej tak, aby na drugi dzień głowa nie bolała ;) Witamy Nowy Rok z hukiem, bo wierzymy, jaki Sylwester i Nowy Rok, takie kolejne 12 miesięcy. Dlatego warto wejść w niego z uśmiechem i radością w sercu!

  Read more
 2. Podróż w czasie-beczki kamionkowe

  Dziś gdy za oknem szaro, buro i ponuro, chcielibyśmy zabrać was w niesamowitą podróż w głąb historii. Podróż po morzach i oceanach, dalekich rejsach, wielkich przygodach i nauce z nich płynącej. Bezkresne wody, szalejące sztormy, cisza przed burzą, nieznane lądy, morskie opowieści opowiadane na każdym brzegu, tragedie i przygody. Żegluga morska jest kojarzona z odwagą i chęcią poznania świata.

   

  Read more
 3. Andrzejki domówka czy bal !!!

  Gdy wypowiemy trzy słowa klucz, wosk, wróżby jakie są Wasze pierwsze skojarzenia? Chyba każdy z nas pomyślał od razu Andrzejki. To nieoficjalne święto przypada na noc z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię świętego Andrzeja, który jest patronem Szkocji, Grecji i Rosji. Kiedyś Andrzejki traktowano bardzo poważnie. Wróżby wykonywano w samotności i były one dostępne wyłącznie dla niezamężnych panien.  

  Read more
 4. Grzaniec – idealny sposób na jesienne wieczory

  Tradycyjna forma i design kubków z kamionki pozwolą stworzyć klimat i odpowiedni nastrój na jesienno- zimowe wieczory. Bez względu na to jaki przepis wybierzecie Wasza kuchnia wypełni się aromatem przypraw, który zapewne pomoże zapomnieć o szaro – burej pogodzie za oknem.

  Read more
 5. Rogale Marcińskie i ich święto 11.11

  Tradycja rogali Marcińskich, tak naprawdę sięga tradycji czasów pogańskich, a kościół posłużył się nią na swój użytek, łącząc go z postacią św. Marcina. Podczas jesiennego święta składano bogom ofiary z wołów lub, w zastępstwie, z ciasta zwijanego w wole rogi. Kształt ciasta interpretowano jako nawiązanie do podkowy, którą miał zgubić koń świętego.

  Read more
 6. Wielkopolska Gęsina na święto Marcina

  11 listopada Narodowe święto Niepodległości, ale również dzień świętego Marcina. Zgodnie ze staropolską tradycją na stołach w Wielkopolsce zagoszczą gęsina i rogale świętomarcińskie. Do pojawienia się gęsiny na stołach całej Europy zdecydowanie przyczyniła się legenda o św. Marcinie, której symbolem stała się właśnie gęś. Obecnie w listopadzie zajadają się nią Szwedzi, Austriacy, Słowacy, Francuzi, Czesi a nawet Węgrzy.

  Read more
 7. 5 pomysłów na przekąski na Halloween

  Halloween zbliża się wielkimi krokami, a Ty nie masz pomysłu na niebanalne przekąski na halloweenową imprezę? W dzisiejszym wpisie przedstawiamy 5 ciekawych przystawek, którymi są nie tylko szybkie i proste, ale również straaszne ;) Sprawdź nasz dzisiejszy wpis, a na pewno zainpirujesz się! 

  Read more
 8. 5 produktów na Dzień Chleba

  Dzień Chleba to doskonała okazja do spróbowania swoich sił w domowych wypiekach. Chrupiący chleb, pachnące bułki, a może bagietki czosnkowe? To wszystko stworzysz dzięki naszym produktom, które bliżej przedstawiamy przedstawiamy w dzisiejszym wpisie. Zapoznaj się z nimi i życzymy udanych wypieków! 

  Read more
 9. Sposoby na grzyby + przepis!

  Jesień kojarzy nam się przede wszystkim z kolorowymi liści, kasztanami oraz grzybami. Duża część z nas uwielbia je zbierać, ale pytanie brzmi - co zrobić z większą ilością? W dzisiejszym wpisie kilka słów o właściwościach grzybów, ale przede wszystkim najpopularniejszych sposobach konserwowania. Sprawdź również przepis, który znajduje się na końcu!

  Read more
 10. 8 inspiracji prezentowych na Dzień Chłopaka

  Z roku na rok coraz trudniej wymyślić niebanalny upominek dla swojej drugiej połówki. Dzień Chłopaka zbliża się wielkimi krokami, dlatego w dzisiejszym wpisie przedstawiamy nasze propozycje prezentowe dla Twojego mężczyzny. Jeśli nie masz żadnego pomysłu, to sprawdź nasze zestawienie, zainpiruj się i bądź gotowy na 30 września!

  Read more
Strona